Що таке двері з натурального шпону

Міжкімнатні двері зі шпону вже давно посіли перше місце з продажів на ринку будівельних товарів. Вони стануть гарним дизайнерським рішенням у створенні затишку у Вашій оселі або офісі Вашого інтер’єру за доступною ціною. Але спочатку потрібно розібратись що таке шпон, які його види, та які його переваги.

Шпоном називають тоненький зріз верхнього шару цінних дерев, товщиною до 0,5 см, який наноситься на матеріал основи дверей. Шпон має свій унікальний візерунок та натуральний вид, тому його легко спутати з масивними дверима. Методика виготовлення шпону прийшла до нас з початку 19 століття з Америки.


Методи отримання шпону

 1.  Струганий  верхній шар зрізується у продольному чи поперечному напрямку. Використовують для цього тільки тверду деревину, тому й отримують чіткий візерунок. Струганий шпон — ідеальний варіант для обробки меблевих фасадів та меблів в цілому;
 2. Лущенийнайдешевший та тонкий шпон (товщина 0,1-10 мм). Верхній шар зрізується спіралевидно. Для цього беруть як мяку, так і тверду деревину. Однак малюнок не дуже видніється та такому зрізі. Він широко використовується при виробництві фанери, шаруватої клеєної деревини, а також застосовується при фанеруванні деяких елементів меблів;
 3. Пилений — з поліна хвойних дерев спилюють тонкі листи (товщина 1-12 мм). Такий шпон максимально відкриває структуру деревини, але при його виробництві виходить велика кількість відходів. Завдяки високій якості цього шпону його використовують для лицьового боку дверей та паркету. 

Для шпонування найбільш підходять такі породи дерев: дуб, ясен, тис, червоне дерево, горіх, береза, бук, ялиця. кедр. Двері, виготовлені з листяних порід, більш довговічні. Це найдорожчий різновид. Двері з хвойних порід, а саме з сосни, трохи дешевші. Єдиний недолік — це боязнь підвищеної вологості або, навпаки, занадто сухого повітря.

Які існують різновиди шпону

Натуральний шпон

Для виготовлення таких дверей використовують тільки зріз цінної деревини. Тонкі листи деревини мають натуральний колір та структуру. Такі двері найдорожчі та дуже якісні.

Мультишпон 

Це реконструйований натуральний шпон, для виготовлення якого використовують деревну стружку, яка приклеюється на тканину. Як правило, мало зберігає структуру деревини, тому дизайнери використовують різноманітні відтінки та різні геометричні фігури, що дає змогу варіювати підібрати найкраще дизайнерське рішення з дизайном інтер’єру. Також  плюсом є їхня екологічність та довговічність

Екошпон

Виготовляється з подріблених деревяних волокон (92-94%). Волокна проходять процес фарбування перед пресуванням та склеюванням. Саме при використанні цієї технології виходить натуральний відтінок дверей з однорідним кольором. Цей аналог шпону має високу імітацію до натурального, але більш економний.

Файн-лайн шпон

Також реконструйований шпон, де для виготовлення використовують швидкоростучі дерева. Листи деревини спочатку лущать, висушують, фарбують, склеюють, пресують, після чого заново стругають, отримуючи необхідний колір, розмір та текстуру. Його плюси в тому, що він не залишає сучків і порожнин. А недоліки – пориста текстура та крихкість.

Види конструкцій

 • Пустотіла конструкція

В першу чергу виготовляється каркас (з соснового бруса), обшивається  МДФ. Зверху кріпиться шпон, а всередину конструкції заповнюється гофрований картон або екструдовані пінополістирольні плити. Зверху їх покривають 2 шарами лаку для вологостійкості. Недоліком являється слабенька звуко- та теплоізоляція.


 • Повнотіла конструкція

Шпон кріпиться на полотна, що складаються з цілісного масиву дерева або скріплених брусів. МДФ клеїться на них. Дана конструкція більш міцна за попередню.


Переваги та недоліки шпонованих дверей

 • Широкий асортимент – цей пункт не може не радувати, адже це означає що вибір таких дверей дуже великий. Різні візерунки, кольори та фактури.
 • Висока екологічність матеріалу, що дуже актуальна для дверей в дитячу та в спальню.
 • Якість таких дверей дуже велика, адже завдяки її структурі вони дуже приємні на дотик.
 • Натуральність – всі шпоновані двері зроблені із зрізу натурального дерева. У таких дверях немає хімічних речовин і немає синтетики.
 • Естетичність – практично ідентичні вироби з цінних порід дерев, що дає змогу зробити дизайн в однаковому стилі.
 • Доступність – низька вартість дає змогу  покупцям обрати двері нічим не гірші, ніж з масиву.
 • Легко переносять клімат – шпоновані двері переносять легко вологу і володіють низькою гігроскопічністю і легко переносить скачки температур. Саме тому ці двері можна ставити у ванних кімнатах.
 • Довговічність – двері зі шпона прослужать Вам біля 15 років, а за належним доглядом всі 30.
 • Міцність – завдяки тому, що для шпонування використовують породи цінних дерев , то дуже мала вірогідність, що на таких дверях з'являться тріщини або подряпини.
 • Легкість – за рахунок поєднання деревних матеріалів двері виходять більш легкими, що дозволяє знизити навантаження на стіну та дає змогу їх відкрити навіть дитині.
 • Звуко- та теплоізоляція – шуми з вулиці не проникнуть до кімнат та не будуть Вас відволікати. Також плюсом є те, що тепло або ж холод кімнати не покидатиме її.
 • Легкий догляд – догляд за такими дверима не надає багато проблем, і навіть якщо утворюється тріщина або подряпина якість дверей і її структура допоможе легко виправити цей недолік.

 • Реставрація – дає змогу покупцям оновити двері до початкового виду.


Щодо недоліків , то сюди можна записати їхню невисоку міцність, в порівнянні дверей з масиву. Пустотілі мають погану звукоізоляцію Ще недоліки є у дверей, які виготовлені поганими виробниками. Такі двері можуть бути крихкими, вигоряти на сонці або ж набухати при незначній вологості (неякісний мультишпон).
Для перевірки шпону треба провести нігтями по поверхні і подивитись чи не відшаровується вона. Різкий запах говорить про використання токсичного клею. А глухий звук при стуку по дверям — про пустотілу конструкцію.
Магазин «Сезон плюс» пропонує Вам великий вибір асортимент шпонованих міжкімнатних дверей. Наша продукція порадує Вас своєю якістю, надійністю, міцністю та доступною привабливою ціною. А консультанти магазину допоможуть Вам вибрати найкращий варіант для рішення дизайнерської проблеми. Консультанти магазину допоможуть задовольнити Ваші дизайнерські смаки.
Консультанти допоможуть Вам зробити непростий вибір у створенні домашнього та робочого затишку. 

 11.03.2020
 (342 переглядів)
Написати нам